Організація харчування в закладі

Штат працівників харчоблоку становить 5 осіб – 4 кухарі та підсобний працівник. Всі кухарі мають професійну фахову підготовку, проходять щорічну медико-санітарну комісію.

Харчоблок обладнаний всім необхідним технологічним обладнанням та електроустаткуванням. Весь інвентар та посуд харчоблоку відповідно промарковано. Харчоблок, допоміжні приміщення, все обладнання відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. На харчоблоці є промисловий фільтр для води, за технічний стан якого відповідає завгосп. Для приготування страв використовується фільтрована вода. Дотримується питний режим дня, використовуючи при цьому кип’ячену або бутильовану воду.

У дошкільному закладі організоване трьохразове харчування.Раціональне харчування передбачаєнаписання щодня меню-розкладки.Меню вивішується на інформаційній дошці в коридорі закладу, групах раннього віку та біля вікна видачі страв з харчоблоку. Під час оздоровчого періоду організовується додатковий прийом їжі – другий сніданок з 10.00 до 11.00 у вигляді фруктів, соків. Діти, що мають статус постраждалих від аварії на ЧАЕС, забезпечуються харчуванням відповідно норм цієї пільгової категорії. Одним з важливих питань організації харчування в закладі є виконання норм харчування. Так, виконання норм харчування за 2011 рік становила 99%, за 2012 рік – 94%, за 2013 рік – 97%.

Вихователі та помічники вихователів, які теж беруть участь в організації харчування дітей, ознайомлені з питаннями гігієнічного та естетичного виховання дітей. Починаючи з раннього віку, дітей вчать культурно-гігієнічним навичкам під час вживання їжі. За кожною дитиною закріплене постійне місце за столом в групі (для дітей раннього віку), їдальні (для дітей садових груп).

Контроль за організацією та якістю харчування:

Завідуючою Ковальчук Л.В., старшими медсестрами: Романюк А.М., Ляховською Л.С. здійснюється контроль за організацією харчування, виконанням норм, за регулюванням вартості харчування протягом місяця, за дотриманням режиму харчування груп, організацією роботи харчоблоку, роботою педагогічного колективу по дотриманню вимог щодо організації харчування різних вікових груп за повнотою виконання заявок, за веденням належної документації з харчування. За результатами контролю, вживаються оперативні заходи для усунення недоліків. У закладі щороку створюється рада з харчування, члени якої згідно плану контролюють організацію харчування в ДНЗ. Щоквартально проводяться засідання ради, за результатами роботи якої видається наказ про підсумки організації харчування у закладі.