ПЕРІОД     АДАПТАЦІЇ

Ось і Вашій дитині прийшов час відвідувати дитсадок. Звісна річ: батьки хвилюються. Чи не хворітиме дитина, як переживатиме розлуку з мамою, чи сподобається дитсадкова їжа, чи порозуміється дитина з дорослими?

Ці тривоги і хвилювання закономірні, бо прихід до дитсадка – складний період в житті маленької дитини, адже малюки тяжко переносять навіть короткочасну розлуку з рідними, домівкою, звичним для них оточенням.

В дитсадку все здається незвичним: приміщення, незнайомі діти, чужі дорослі, режим дня, правила поведінки і навіть їжа. На ці зміни малюки відповідають, за висловом І.П. Павлова, реакцією обережності або протесту, стають в`ялими, плаксивими, часто капризують.

Період адаптації у кожної дитини свій. У одних малюків легкий і безболісний. Це, як правило, комунікативні, емоційні, врівноважені діти. Інші адаптуються повільніше. Це діти з несталою поведінкою, залежні від дорослих. Треті – важко адаптовані діти. Вони не самостійні, швидко втомлюються. Частіше це діти з авторитарних сімей, яким притаманні страхи, недовіра до інших дітей і дорослих.

Адаптація може тривати від 2-3-х днів до 2-3-х тижнів і навіть півроку. Тому завдання дорослих – допомогти дитині, по можливості, безболісно війти в життя дитячого колективу.

Шановні батьки!

Усвідомте, що Ваше власне хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтесь з вихователями та особливостями організації в групі.

Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дошкільному навчальному багато іграшок, діток, їм там добре, цікаво, весело.

Підпорядкуйте домашній режим до режиму дошкільного закладу, особливо час вкладання спати і періоди харчування.

Навчіть дитину елементарним навичкам самообслуговування.

Подбайте про психічне і фізичне здоров`я дитини.

Повідомте вихователя про звички і уподобання вашого малюка, про особливості здоров`я і поведінки.

Потурбуйтесь про нервову систему. В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день в дитсадку.

Тримайте тісний зв`язок з персоналом групи, і будьте певні, що працівники зуміють прийняти і зрозуміти Вашу дитину, по материнські потурбуються про неї.

Відносьтесь до дитини і персоналу дитсадка так, як ви хочете, щоб відносились до Вас.